Wiedźmin: Sezon 1

0

Henry Cavill jako Geralt

Wychwalany i wielce podziwiany serial. Przede wszystkim dlatego, że występuje w nim jako Wiedźmin uwielbiany Henry Cavill, który walczy mieczem i czaruje, a przy okazji piękne damy przed potworami ratuje. Jako towarzysza Jaskra on otrzymał. Jak myślicie, długo z nim nasz Wiesiek wytrzymał?

Razem przemierzają piękne lasy i doliny. A po drodze spotykają Yennefer i Ciri, dwie magiczne dziewczyny. Tak prezentuje się historia cała, która na podstawie książek Sapkowskiego powstała.

Teraz pytanie bardzo interesujące. Czy tak jak gry i książki, to jest równie wciągające?

Skoro rymowanie mamy za sobą, to lećmy z tą recenzją.

Fa-fa-fa-fa-fa-buła, przedstawia nam Geralta z Rivii, czyli tytułowego Wiedźmina. Jest on cichym, ale skutecznym łowcą potworów, który podróżuje przez świat w poszukiwaniu zleceń. Wiedzie on spokojne (jak na wykonywany zawód) życie, gdy nagle dowiaduje się o wielkiej przepowiedni i dziecku niespodziance, które sprowadzi na wszystkich zagładę. W ten sposób Geralt wplątuje się w wielki konflikt, który zmieni jego życie.

Jak mogliście przeczytać wyżej, fabuła jest taka jak zwykle. Bohater nikomu nie wchodzący w drogę, jest. Wielki konflikt, w który nasz główny bohater jest zamieszany, jest. Wielka przemiana następująca w jego (Bohatera) charakterze, jest. Wszystko jest jak w zegarku, co nie zmienia faktu, że serial wypada świetnie. A to wszystko dzięki jego bohaterom.

Wprowadzają nas w ten świat. Przedstawiają jego zasady i historię. Kto jest kim? Co, z kim i dlaczego? Zaczynamy z nimi sympatyzować i kibicować w dalszych poczynaniach.

Skoro mówimy o bohaterach… Henry Cavill jako Geralt jest świetny. Jego postawa, charakter, motywacje. On samymi pomrukami mówi więcej niż jakakolwiek postać.

Pozostałe postacie są równie ciekawe. Z tego grona można wyróżnić Yennefer, Ciri i Jaskra z jego piosenką „Grosza daj Wiedźminowi”. Teraz przyznajcie się, komu do tej pory siedzi ona w głowie? „Grosza daj Wiedźminowi, sakiewką potrząśnij, sakiewką potrząśnij ooo.”

…wracając, warstwa realizacyjna jest wspaniała. Idealnie oddaje realia tego świata poprzez kostiumy, efekty specjalne, walki, charakteryzację itp.

Muzyka jest kapitalnie skomponowana, co szczególnie widać podczas scen walk.

Podsumowując „Wiedźmin” to bardzo dobry serial i polecam go szczególnie tym osobom, które książek i gier nie znają, a chciałyby zacząć przygodę z tym bohaterem.

Ja sam przed obejrzeniem nie czytałem sagi Sapkowskiego, ani nie grałem w gry od Cd Projekt Red. Więc podchodziłem do tego bez specjalistycznej wiedzy. Jedyne z czym może być problem to osadzenie fabuły w różnych liniach czasowych. Ale to tylko drobny szczegół.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *