Umbrella Academy: Sezon 2

0

Jakbym miał Was zachęcić do tego serialu, to pokazałbym Wam …

Jak wiecie z mojej recenzji „Umbrella Academy”, nie mogłem się doczekać 2 sezonu. Bardzo polubiłem postaci, humor i fabułę przedstawione w serialu.

Więc kiedy ukazał się zwiastun 2 sezonu Umbrelli, byłem podekscytowany. Wszystko wyglądało na więcej, lepiej, mocniej, zabawniej. I tak 31 lipca z nieba zleciał do nas „Umbrella Academy: Sezon 2”.

Cóż… Tak jak przy pierwszym sezonie bawiłem się znakomicie, tak drugi sezon rozp***lił mi mózg na elementy pierwsze. Nasza tytułowa Akademia musi stawić czoła wyzwaniom stojącymi przed nimi w przeszłości. A apokalipsa cały czas depcze im po piętach. Na domiar złego, wszystko łączy się z zamachem na Prezydenta Kennedy’ ego.

Czy uda im się powstrzymać apokalipsę i wrócić do domu?

Aktorstwo w 2 sezonie stoi na wysokim (jak nie wyższym) poziomie w porównaniu do sezonu 1. Polubiliśmy już tych bohaterów, można się z nimi utożsamiać, są świetni razem jak i osobno.

Najbardziej polubiłem postać Klaus’ a. To co on robi na ekranie przechodzi ludzkie pojęcie. Gdybym miał go do kogoś porównać to zdecydowanie do Doktora Robotnika z Sonic’ a. Jest równie zabawny i nieprzewidywalny. Poza tym ma własną sektę, więc wiecie… Zaraz za nim plasuje się Numer 5. Jest charyzmatyczny, stoicki w swoich działaniach, często oschły i chamski, ale wszystko to robi dla swojej rodziny, co jest godne podziwu.

Sceny akcji są zrobione dynamicznie i czytelnie. Sezon 2 od strony wizualnej jest kapitalny. Twórcy zadbali o to, żeby wszystko było jak żywcem wyciągnięte z lat 60. Od samochodów i telewizorów, po kostiumy i budynki. Po prostu szacunek dla twórców, za kawał dobrej roboty. Muzyka jest odpowiednio dopasowana do konkretnych scen i wypada fenomenalnie.

Powiem tak… Jakbym miał Was zachęcić do tego serialu, to pokazałbym Wam scenę walki naszych Bohaterów w akompaniamencie „My Way” Frank’ a Sinatry. Petarda nie scena.

Podsumowując „Umbrella Academy: Sezon 2” to istny majstersztyk. Wszystko jest tutaj fantastyczne: muzyka, postaci, scenografia, sceny akcji, efekty specjalne itd. Dlatego musicie obejrzeć sobie ten serial, ponieważ jest wart uwagi. Napiszcie mi czy wy już obejrzeliście ten serial, czy dopiero się za niego zabieracie. To tyle ode mnie, Cześć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *