„Sonic : Szybki jak błyskawica”

0

W zeszłym roku ukazał się zwiastun pierwszego filmu. I … wyglądało to źle. Wygląd Sonic’ a był kompletnie inny niż w grach czy serialach, które znamy. Co spotkało się z lawiną hejtu i wiadrem pomyj. Ja sam po obejrzeniu zwiastuna, byłem rozczarowany.

Jak wybrnąć z takiego impasu?

Nagle ukazała się wiadomość, że studio Paramount przesunęło premierę filmu o kilka miesięcy, aby poprawić wygląd głównego bohatera. W końcu w lutym tego roku dostaliśmy gotowy film.

Film jest bardzo zabawny. Opowiada o Sonic’ u, niebieskim jeżu, który mieszka sobie spokojnie w naszym świecie, kiedy nagle na jego trop natrafia Doktor Robotnik.

Wtedy nasz główny bohater poznaje Tom’ a, policjanta nazywanego „ Królem pączków ”. W ten sposób zaczyna się ich wspólna, szalona przygoda podczas ucieczki przed szalonym Doktorem.

Film w bardzo fajny sposób czwartą ścianę i puszcza oko do widza, … tu Keanu Reeves, gdzie indziej The Rock itd.

Główny bohater jest zgoła inny niż w grach. Jest zagubioną fajtłapą i ma problemy w relacjach z innymi. Co jest nawet zabawne i w jakimś stopniu pozwala nam się z nim utożsamiać. Jego nowy wygląd jest znakomity. Ma on tak słodkie futerko, że niejeden mały widz będzie chciał go pogłaskać.

Relacja Sonic’ a z Tom’ em jest wygrana w zabawny sposób. Bardzo fajnie obserwuje się ich dwóch razem na ekranie. Aktorzy dobrze odgrywają swoje role. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Jim Carrey za rolę Doktora. To co robi ze swoją rolą przechodzi wszelkie oczekiwania. Pełne szaleństwo na ekranie.

Więc jeśli lubisz komedie z Jim’ em Carry’ m, to będziesz się świetnie bawił.

Według mnie film jest warty obejrzenia. Mamy bohatera, z którym można się utożsamiać, ciekawą relację między bohaterami oraz fajną i zabawną historię. Jest tu coś dla młodszych i starszych widzów. Dla fanów Sonic’ a i dla osób, które go nie znają.

Napiszcie mi co wy o tym sądzicie. A ja czekam z zainteresowaniem na kolejną część.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *