Rozmowy z Psychopatami

0

…psychopatą nie musi być koniecznie osoba chora psychicznie… może to być każdy z nas.

Zawsze bardzo ciekawiły mnie historie o psychopatach.

Wielu specjalistów podejmowało próby zrozumienia ich psychiki oraz tego co skłoniło ich do popełnienia tych brutalnych morderstw?

 Ted Bundy, John Cannan czy Kenneth Bianchi … to tylko trójka z najbardziej bezwzględnych morderców, którzy zapisali się w historii. Pokazywali światu swoją złowieszczą naturę i nie bali się konsekwencji. Nieprzerwanie dążyli do celu i zabijali z zimną krwią.

A co gdybym powiedział Ci, że ty albo ja możemy kryć w sobie psychopatę?

Wiem, brzmi to absurdalnie, ale to niestety prawda. Jest to opisane w książce „Rozmowy z Psychopatami”. Dlatego nie przedłużając, zapraszam Cię w podróż w głąb umysłów potworów.

Najpierw jednak, powiem Wam kim jest autor tej książki.

Christopher Berry-Dee, to światowej klasy kryminolog, który przeprowadzał wywiady z wieloma psychopatycznymi mordercami. Poprzez te książkę ukazuje nam mroczne zakamarki psychiki najniebezpieczniejszych ludzi na świecie.

Książka ma 9 rozdziałów, każdy poświęcony innemu mordercy. Reszta natomiast wprowadza czytelnika w pojęcie psychopaty.

Jaka jest różnica między agresywnym narcyzmem a psychopatią itp.?

Autor przedstawia nam ich punkt widzenia, motywacje oraz przeszłość. Są one (rozdziały) przeplatane listami między autorem a zabójcami.

Podsumowując „Rozmowy z Psychopatami”, to mocna ale warta polecenia książka. W ciekawy sposób wprowadza nas w psychikę zabójcy. Pomaga nam zrozumieć ich pobudki oraz po części wyjaśnia … No właśnie, czy dla takich zbrodni może być jakiekolwiek wytłumaczenie?

Co prawda na koniec książka zostawiła mnie z wieloma pytaniami ale również chęcią dowiedzenia się więcej na ten temat.

Autor pokazuje nam, że psychopatą nie musi być koniecznie osoba chora psychicznie… może to być każdy z nas. Ty, ja, twoja sąsiadka z klatki schodowej (szczególnie ona) i wiele innych osób.

Jak to powiedział słynny komiksowy psychopata Joker:

„Wystarczy jeden zły dzień, aby zwariować”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *