O wszystko zadbam

0

… czy na pewno o to chodzi?

Czarna komedia w najlepszym wydaniu. Świetna obsada Rosamund Pike, Dianne Wiest i Peter Dinklage, która jest gwarancją dobrego kina.

Tematyka filmu jak najbardziej aktualna i budząca zainteresowanie, tym bardziej, że aktualnie coraz częściej słyszy się o takich przypadkach.

Uwielbiam napięcie towarzyszące widzowi podczas oglądania, a ten dreszczyk emocji, kiedy nie jesteś w stanie przewidzieć jak skończy się ta historia. SUPER!

Czy główna bohaterka wpadnie i wszystko się posypię?

Czy uda jej się przechytrzyć rywala? Co teraz zrobi?

Dlatego z wielką przyjemnością obejrzałem nową produkcję Netflix ’a o bardzo zachęcającym tytule „O wszystko zadbam”.

Główna bohaterka Marla Grayson grana przez zjawiskowo piękną i utalentowaną Rosamund Pike występuje w roli opiekunki prawnej, która poprzez naginanie przepisów prawa przejmuje pełną kontrolę nad pacjentami. Ale to nie jest jej główne cel… Potencjalne „ofiary” bo tak należy o nich mówić nie są przypadkowe. Każdy podopiecznych Marli ma jej przede wszystkim zapewnić dostatnie życie przy minimalnym wkładzie pracy.

Wszystko co robi główna bohaterka jest skrupulatnie przygotowane i przemyślane w najdrobniejszym szczególe.

„W dbaniu o kogoś nie chodzi o pozwalanie mu na wszystko, czego zechce. Trzeba robić to, czego potrzebuje, a ja umiem dbać o moich podopiecznych lepiej niż ich rodziny”

Zawsze ma plan B.

Interes kwitnie i nic nie wskazuje na to, żeby cokolwiek, a raczej ktokolwiek mógł jej stanąć na drodze.

Jednak Marla ciągle czuje niedosyt…, chce odnieść spektakularny sukces a do tego potrzebuje tzw. „wisienki na torcie”.

Wszystko układa się po jej myśli, aż do momentu, gdy pod swoją opiekę bierze kolejną wytypowaną podopieczną- Panią Peterson (w tej roli Dianne Wiest), która z pozoru jest spokojną i samotną staruszką z dość pokaźnym majątkiem, na który ma chrapkę nasza Marla.

Ale jak życie pokazuje, nic nie trwa wiecznie…

Niestety nowa podopieczna nie jest taką potulną staruszką za jaką wszyscy ją uważali. Ale nie będę Wam zdradzał szczegółów, bo film jest wart obejrzenia.

Intrygująca i wciągająca fabuła, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji. Gorąco polecam ten film.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *