„Niewidzialny człowiek”

0

Dark Universe – pomysł studia Universal na stworzenie uniwersum wokół klasycznych potworów. Co jest fajnym pomysłem, ale wykonanie…

Dlatego byłem bardzo ciekaw nowego filmu.

W tym roku powstał film „ Niewidzialny Człowiek ”. Czy jest to dobry horror i początek nowego uniwersum? Przekonajmy się.

Opowiada on historie Cecilli, kobiety, która cudem wyrywa się z toksycznego związku. Nagle dowiaduje się, że jej mąż sadysta i psychopata w niewyjaśnionych okolicznościach popełnia samobójstwo. …na dodatek, zgodnie z jego ostatnia wolą , na jej konto będą przelewane pieniądze. …o ile nie zostanie uznana za niepoczytalną. Jednak jak się szybko okazuje jej zmarły mąż nawet po śmierci nie daje jej spokoju.

„Dokądkolwiek pójdziesz,znajdę Cię. Podejdę do Ciebie, a Ty nie będziesz w stanie mnie zobaczyć”.

Fabuła jest ponadczasowa ponieważ porusza temat toksycznych związków i ukazuje jak bardzo ofiary są wyniszczane przez swoich oprawców- zarówno fizycznie jak i psychicznie.

Główny bohater to szalony naukowiec, który chce podbić świat, a swój geniusz wykorzystuje do torturowania żony.

Ten film pod względem jumpscare’ ów jest genialny. Nie korzysta z typowych straszaków jak wyskakujący zza drzwi potwór. Bo jak sam tytuł mówi, przeciwnik Cecilli jest niewidzialny. Wypatrujemy go wszędzie, nawet jeśli go tam nie ma. Co pogłębia efekt przerażenia.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje główna bohaterka, grana przez Elizabeth Moss. Świetnie oddaje emocje postaci i jej stan psychiczny. Wzbudza w widzu sympatię, współczucie oraz chęć pomocy.

Moim zdaniem jest to bardzo dobry film. Mam nadzieje, że Wam się spodoba.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *