„ My ( secret ) youtube life ”

0

YouTube – strona z której korzysta prawie każdy na świecie. Możemy na niej oglądać różne challenge, śmieszne filmiki, recenzje, vlogi itp.

Wszystko wygląda fajnie i zabawnie.

Ale jak daleko jesteśmy w stanie się posunąć aby zdobyć sławę ? Na to pytanie odpowie Wam „ My ( secret ) youtube life ”.

Książka napisana jest przez Charlotte Seager i opowiada o internetowym życiu Melissie i Lily. Pierwsza z nich jest szesnastoletnią uczennicą gimnazjum. Druga natomiast, jest popularną youtuberką. Melissa uwielbia Lily i zazdrości jej popularności, chłopaka, sukcesów i grupy fanów.

Wszystko zaczyna się z pozoru bardzo niewinnie. Pewnego dnia Melissa chcąc zyskać popularność zaczyna wstawiać na swojego bloga podrobione zdjęcia i w ten sposób rozpoczyna się jej podwójne życie.

Książka jest jak najbardziej na czasie i uważam, że każdy nastolatek wkraczający w świat internetu powinien ją przeczytać. Codziennie słyszymy o nowych przypadkach cyberprzemocy, internetowym hejcie oraz klonowaniu kont, ale wydaje się nam, że ten problem nas nie dotyczy …

Książka jest skierowana do nastolatków, czyli głównego targetu youtuba. Mamy tu bohaterkę, z którą można się utożsamiać. Jest tu pełno nastoletniej dramy, typowych dla nich problemów, poznawaniu miłości, chęci zdobywania popularności w szkole ale nie tylko…

Jest warta polecenia i przeczytania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *