Ja Elton John

0

Jedna z najbardziej barwnych postaci w świecie muzyki

Elton Herkules John – piosenkarz, kompozytor, pianista. Jedna z najbardziej barwnych postaci w świecie muzyki.

Historia Elton’ a jest tak długa, wielowątkowa i kolorowa, że aż trudno ująć ją w słowa, a co dopiero w książkę.

Jednak w zeszłym roku na rynku ukazała się „pierwszą i jedyną” autobiografia muzyka.

Ale czy udało się w niej „zmieścić” całe życie i osobowość Elton’ a?

Za książkę odpowiada nie kto inny jak…sam Elton John. I moim zdaniem jest to bardzo dobry wybór. Bo nikt inny jak on sam nie przedstawi wydarzeń z jego życia w najbardziej zbliżony do prawdy sposób. Nie uchwyci jego toku rozumowania i persony jaką jest. Poza tym jest ona (książka) napisana, jakby on zwracał się do nas i opowiadał tę historię bezpośrednio czytelnikowi. Co jest bardzo fajnym zabiegiem.

Jeśli nie wiecie kim jest Elton John albo ostatnie 70 lat przespaliście w kapsule czasu, krótka lekcja historii.

Elton John, a właściwie Reginald Dwight urodził się 25 marca 1947 r. w Londynie, w dzielnicy Pinner, gdzie wychowywał się razem z Matką i Babcią. W latach siedemdziesiątych rozpoczął współpracę ze swoim późniejszym przyjacielem Bernie’ m Taupin’ em. Od tamtego momentu zyskał on światową sławę i stworzył takie przeboje jak: „Crocodile Rock”; „Goodbye Yellow Brick Road’s”; „Rocketman”; „I’m still standing” i wiele więcej.

Książka przedstawia nam życie muzyka od narodzin do premiery filmu „Rocketman” w 2019 r.

Oprócz tych ważnych wydarzeń budujących jego karierę, możemy przeczytać również o tych ważnych w życiu prywatnym Elton’ a. Budujących jego charakter i motywację. Jak np. rozpoczęcie nauki w Royal Academy of Music, pierwsze spotkanie z Bernie’ m, poznanie David’ a Furnish’ a, przyjaźń z Freddie’ m Mercury’ m…Długo by można tutaj wymieniać.

Tak jak pisałem wcześniej bardzo przypadło mi gustu to, że za książkę odpowiada Elton John. W 390 stronach udało mu się pomieścić całą historię swojego życia, bez pomijania nawet najmniejszych szczegółów. Bardzo fajne są też zdjęcia umieszczone w książce. Każde osobiście skomentowane przez autora.

Jeśli miałbym do czegoś porównać tą książkę, to zdecydowanie do filmu „Rocketman”. Oba w świetny sposób ukazują jego życie, z tą różnicą, że tutaj jest tego więcej i bardziej szczegółowo opisane. Co oczywiście działa na plus.

Moim zdaniem jest to książka dla każdego. Polecam ją fanom Elton’ a , muzyki ogółem ale również osobom, które dopiero zapoznają się z jego twórczością i są ciekawi historii jego życia.

W przystępny sposób ukazuje piękną i barwną historię muzyka. Jego wzloty i upadki, zawody miłosne, początki kariery i całą resztę. A wszystko to podane jest w słodko, gorzkim sosie.

Wydanie jest bardzo fajne. Okładka z czarno – białym Elton’ em, w tęczowych okularach jest świetna.

Podsumowując „Ja Elton John” to świetna książka. Barwna, wciągająca i po prostu przepiękna. A słowa muzyka z tyłu książki „Wspaniałe w Rock’n’rollu jest to, że ktoś taki jak ja może zostać gwiazdą” potrafią dać niezłą motywację, do sięgania po swoje marzenia i dążenia do nich za wszelką cenę.

Polecam całym sercem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *