Cyberpunk 2077

1

Ta gra jest jedną z najgłośniejszych premier 2020 roku.

Codziennie powstaje mnóstwo nowych materiałów i doniesień na jej temat, zarówno pozytywnych jak i negatywnych. Wielu graczy narzeka na ogromną ilość usterek i błędów, ale dotyczy to zwłaszcza gier na konsolach poprzedniej generacji.

No dobra, ale jaka jest właściwie ta gra?

Zacznijmy więc od fabuły. Wcielamy się w postać V. Najemnika, który przyjeżdża do wielkiego i pięknego miasta Night City. Dostaje on zlecenie kradzieży biochip’u z rąk potężnej korporacji Arasaka. Wraz ze swoim kompanem Jackiem Wells’em, rusza w drogę po sławę i chwałę. Jednak poprzez niefortunny zbieg wydarzeń zostaje on postrzelony, a w jego świadomości przebudza się konstrukt Johnny’ ego Silverhand’ a. Tak zaczyna się wyścig z czasem.

Historia jest bardzo wciągająca. Bardzo fajnie zaprezentowany jest rozwój postaci. Sami możemy decydować, co nasza postać ma powiedzieć, zrobić, w czym ma być dobra itp.

Samo miasto Night City jest olbrzymie i jednocześnie piękne, przepełnione różnego rodzaju kulturami, postaciami, misjami i zadaniami pobocznymi. Żeby dotrzeć z jednego miejsca w drugie i mieć z tego frajdę, do dyspozycji są różnego rodzaju pojazdy. Od terenówek po sportowe, łącznie z motocyklami, do wyboru do koloru. Styl jazdy jest bardzo przyjemny. Czuć moc i ich masę tych pojazdów.

Misje poboczne są super. Postacie drugoplanowe są wspaniałe. Moim zdaniem najlepszy jest Jackie Wells. Szkoda tylko, że jest go tak mało.

Na początku gry miałem takie wrażenie, że wszystkiego jest za dużo i dzieje się za szybko. Nagle w nasze ręce dostajemy do dyspozycji otwarty świat, pełen możliwości. Jednak po chwili można się do tego przyzwyczaić, poruszanie się jest bardziej intuicyjne. Gra wciągnęła mnie i brata do tego stopnia, że przez pierwsze 3 dni prawie nie odchodziliśmy od konsoli 🙂

…, ale tak, chwalę i chwalę tę grę. A co z tymi całymi glitch’ ami? W moim przypadku zauważyłem co najwyżej trzy lub cztery. Mimo to nie popsuły mi rozgrywki.

Podsumowując to wszystko mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że „Cyberpunk 2077” to arcydzieło. Piękne, wielkie, dobrze napisane. Jest to gra którą musicie mieć. Bez względu na te wszystkie niedoróbki. Gratulacje Cd Projekt Red, daliście nam super grę.

1 thought on “Cyberpunk 2077

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *